Studenci oraz pracownicy UMCS z zagranicy będą mieć większy wpływ na życie uczelni

2020-04-28 17:25
spotkanie
Autor: pixabay.com

Zagraniczni studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej będą mogli bardziej włączyć się w życie uczelni. To dzięki uruchomionemu budżetowi partycypacyjnemu, w ramach którego cudzoziemcy mogą uzyskać środki na realizację przygotowanych przez nich projektów.

Napływające do uczelni pomysły dotyczą m.in.: zapraszania zagranicznych naukowców oraz osób ze świata biznesu, organizowania certyfikowanych szkoleń czy wyjazdów w ramach tzw. study tourów. Do 10 maja trwa etap składania projektów, które następnie oceni komisja. Od 18 maja do 1 czerwca będzie trwać głosowanie, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy pracownicy i studenci UMCS, którzy mają dostęp do platformy USOS. Wyłonią oni 5 zwycięskich projektów, na które zostanie przeznaczonych łącznie 35 tysięcy złotych. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 2 czerwca, a realizacja pomysłów ma potrwać do 15 grudnia 2020 roku.

Więcej na temat budżetu partycypacyjnego mówi dyrektor Centrum Promocji UMCS dr Marcin Gołębiowski:

Sam budżet ma dosyć innowacyjny charakter, bo chyba jesteśmy pierwszą uczelnią w Polsce, która zdecydowała się na uruchomienie takiego budżetu partycypacyjnego, skierowanego właśnie do studentów i pracowników zagranicznych. Celem podstawowym jest wzbudzenie poczucia ich przynależności do społeczności akademickiej, tak żeby te osoby czuły się jej elementem oraz żeby faktycznie mogły one współuczestniczyć w kształtowaniu swojego uniwersytetu.

Pieniądze na realizację projektów pochodzą ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, a zostały pozyskane ramach projektu „Welcome to Poland”. Uczelnia już teraz zapowiada drugą edycję budżetu partycypacyjnego, która ma zostać uruchomiona w przyszłym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE