Strażacy ćwiczyli nad jeziorem Białym w Okunince. Zdjęcia robią wrażenie! [GALERIA]

2022-07-05 10:50

Przez prawie dwa tygodnie strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego PSP w Lublinie nurkowali w jeziorze Białym w Okunince. W ten sposób doskonalili swoje umiejętności, które później wykorzystają podczas działań związanych z ratownictwem wodnym.

- Kilkunastodniowe ćwiczenia składały się z wielu istotnych bloków tematycznych. Między innymi przypomniane i przećwiczone zostały zagadnienia związane z medycznymi aspektami nurkowania, ratownictwem i autoratownictwem nurkowym, ratowaniem życia i mienia na obszarach wodnych, konfiguracją sprzętu czy też bez przyrządowymi i przyrządowymi metodami poszukiwawczymi – relacjonuje asp. Marcin Fatla z lubelskiej straży pożarnej.

Strażacy uratowali malutką sarenkę z siatki

Oprócz wspomnianych ćwiczeń w trakcie zgrupowanie miało miejsce przygotowanie kandydatów na kurs specjalistyczny Młodszego Nurka MSWiA. Osoby, które przejdą pozytywnie część przygotowawczą, będą w najbliższym czasie skierowani do Ośrodka Szkolenia Nurków w Bornym Sulinowie, a po jego ukończeniu otrzymają stopień Młodszego Nurka MSWiA.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE