czechowicz

i

Autor: Muzeum Józefa Czechowicza

Sto lat to za mało! Ten poeta urodził się 120 lat temu. Muzeum przygotowało „Narodziny wiersza”

2023-03-13 15:08

Jaki charakter pisma miał Józef Czechowicz? Czy dużo skreślał? Można żyć, zadając sobie te pytania, ale można też pójść na specjalną wystawę do Muzeum Czechowicza i poszukać odpowiedzi.

Autor słynnego „Poematu o mieście Lublinie” urodził się 15 marca w 1903 r. Z tej okazji w muzeum jego imienia wystawione zostaną rękopisy i maszynopisy literata. Będzie można zobaczyć nie tylko teksty literackie, ale też odręczne materiały autobiograficzne, brulion, i listy, które Czechowicz ozdabiał własnoręcznymi rysunkami. Wisienką na torcie będzie jednak rękopis „Poematu o mieście Lublinie”.

To bardzo cenne materiały, a tym cenniejsze, że mogą być prezentowane rzadko i przez krótki czas, bo potrzebują specjalnych warunków.

Trudno jednak o lepszą okazję niż przypadająca w tym roku 120. rocznica urodzin Czechowicza – zapewnia zespół instytucji.

Wystawę „Narodziny wiersza” będzie można zobaczyć w Muzeum Józefa Czechowicza przy ul. Złotej 2 od 15 do 29 marca.

Stare Miasto w Lublinie na archiwalnych fotografiach

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE