pkp pociąg

i

Autor: PKP Intercity zdjęcie ilustracyjne

Sprawdźcie godziny pociągów! Od 12 marca będą zmiany w rozkładzie

2023-03-10 10:49

Od niedzieli w rozkładzie jazdy pociągów w regionie nastąpi wiele kilkuminutowych zmian - poinformowała rzeczniczka lubelskiego Polregio Zofia Dziewulska.

Jak podała rzecznika lubelskiego Polregio, od 12 marca br. nastąpi zmiana w rozkładzie jazdy pociągów w związku z pracami remontowo-modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe.

- Ze względu na wiele kilkuminutowych zmian w rozkładzie jazdy pociągów Polregio prosimy o sprawdzanie połączeń przed planowaną podróżą – przekazała, dodając, że aktualny rozkład dostępny jest w wyszukiwarce na stronie rozklad-pkp.pl oraz polregio.pl.

Spółka PKP PLK poinformowała, że na odcinku Otwock — Lublin Główny zakończył się proces certyfikacji dla urządzeń sterowania ruchem kolejowym, co pozwoli na podniesienie prędkości przejazdu pociągów do 160 km na godz. Według PKP PLK skróci to czas przejazdu Lublinem a Warszawą o około 20 minut.

Spółka podała, że na Lubelszczyźnie od marcowej korekty rozkładu jazdy pasażerowie skorzystają z nowego jednokrawędziowego na stacji Biała Podlaska, od strony budynku dworca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE