SOR szpitala przy Jaczewskiego przyjmuje pacjentów. Prawdopodobne porozumienie w środę [AKTUALIZACJA]

2021-12-07 16:53
SOR SPSK4 w końcu pracuje
Autor: Mateusz Kasiak

Oddział ratunkowy Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie w końcu pracuje w pełnym zakresie. Dyrekcji nie udało się jednak dogadać ze wszystkimi pracownikami.

Jak informuje nas Alina Pospischil, rzeczniczka SPSK4, większość pracowników nie przedłużyła zwolnień lekarskich i wróciła dziś do pracy. - Dzięki temu przyjmujemy już nie tylko pacjentów z udarami, zawałami serca i urazami wielonarządowymi, ale wszystkich pozostałych – tłumaczy.

Obecnie na L4 nadal przebywa 6 pielęgniarek i 7 ratowników medycznych spośród 88 osób.

Od 12 dni trwają negocjacje między personelem SOR a dyrekcją. Głównym celem rozmów są nowe warunki finansowe. Pracownicy chcą m.in. poprawy warunków organizacyjnych na oddziale, wzrostu wynagrodzenia stałego, tzw. dodatku sorowskiego oraz wzrostu dodatku za pracę w strefie czerwonej.

W ostatnich dniach do negocjacji przystąpili także pracownicy pozostałych oddziałów z nadzorem intensywnej opieki medycznej.

Jak informowaliśmy, w poniedziałek udało się wypracować wstępne porozumienie z częścią personelu. Dzisiaj prowadzone były następne rozmowy. Oficjalne stanowisko ma być podane jednak jutro. Wiemy, że i tym razem pojawiły się rozbieżności, a wynikają przede wszystkim z wysokości proponowanych podwyżek dla pracowników SOR. Dużym problemem są także kłopoty personalne na oddziale.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE