Sebastian Całka (Podlasie Biała Podlaska) zwycięzcą Pucharu Marszałka w FIFA 20

2020-05-16 11:15
Sebastian Całka (Podlasie Biała Podlaska) zwycięzca turnieju
Autor: organizatorzy Sebastian Całka (Podlasie Biała Podlaska) zwycięzca turnieju

Za nami pierwsza edycja wirtualnego turnieju o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego w grze FIFA 20. Trofeum wywalczył Sebastian Całka, reprezentujący Podlasie Białą Podlaską.

11 zawodników reprezentujących lubelskie kluby piłkarskie zmierzyło się ze sobą na konsolach, w grze FIFA 20. Turniej transmitowany był online, a komentowaniem na żywo zajęli się profesjonaliści: srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w piłce nożnej Arkadiusz Onyszko oraz komentator sportowy, Tomasz Jasina. Po fazie grupowej, turniej przeszedł do etapu finałowego.

W pierwszym półfinale Podlasie Biała Podlaska mierzyło się z Chełmianką Chełm. Naprzeciwko siebie stanęli zatem Sebastian Całka i Rafał Dobrzyński. Po regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 1-1. Dogrywka przez długi czas również nie przynosiła rozstrzygnięcia. Dopiero w 120. minucie gola na wagę wygranej zdobył zawodnik Podlasia (2-1). Tym samym zapewnił sobie miejsce w finale.
W drugiej parze 1/2 finału Orlęta Radzyń Podlaski grały ze Stalą Kraśnik. Za padami zasiedli zatem Arkadiusz Korolczuk i Jakub Zieliński. Mecz od początku lepiej układał się dla tego drugiego. Dosyć szybko zrobiło się 2-0. Choć jeszcze przed przerwą Arkadiusz Korolczuk zdobył kontaktowego gola, to po zmianie stron bramek już nie oglądaliśmy, co oznaczało finał dla Stali.
W meczu o 3. miejsce Orlęta pokonały Chełmiankę 3-2. Do rozegrania został tylko wielki finał. Podlasie czy Stal? Regulaminowy czas nie przyniósł rozstrzygnięć (1-1). Konieczna była dogrywka. W niej jednego gola zdobył Sebastian Całka (Podlasie), dzięki czemu wygrał 2-1. Puchar Marszałka trafił w ręce zawodnika z Białej Podlaskiej.

‒ Dzisiaj każdy mecz był na styku. Właściwie wszyscy mogli sięgnąć po ten puchar. Wydaje mi się, że miałem dużo szczęście. Cieszę się, że to ja wygrałem turniej! ‒ mówił na gorąco triumfator zawodów, Sebastian Całka z Podlasia Białej Podlaskiej. ‒ Tym bardziej, że niewiele brakowało, bym nie wyszedł w ogóle z grupy. Zmagania piątkowe były bardzo emocjonujące. Atmosfera była nieziemska. Dzięki komentarzowi Tomasza Jasiny i Arkadiusza Onyszki rywalizacja nabrała barw. Pozdrawiam obu panów i dziękuję za tak wspaniały komentarz!
‒ Jestem zadowolony z mojego wyniku. Przede wszystkim jednak turniej to ciekawa inicjatywa. ‒ komentował zdobywca 2. miejsca, Jakub Zieliński ze Stali Kraśnik. ‒ Dobrze było móc przyjść, spotkać się na wirtualnej murawie z kolegami z prawdziwej murawy. Organizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Po meczach mogliśmy się wypowiedzieć w studio. Jeśli będzie kolejna edycja Pucharu Marszałka i będę miał możliwość wystąpić, to z przyjemnością wezmę udział!

(tekst na podstawie: azs.umcs.pl)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE