Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego

i

Autor: GDDKiA Lublin / X (twitter.com)

S17

S17. Przy obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego powstaną MOP-y. Umowa z wykonawcą już podpisana!

2024-04-12 13:44

63,7 mln zł – na tyle opiewa umowa na zaprojektowanie i budowę MOP-ów przy obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, wzdłuż drogi S17. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała już dokumenty z wykonawcą inwestycji.

Łukasz Minkiewicz z lubelskiego oddziału GDDKiA poinformował w piątek, że w ramach inwestycji w ciągu drogi S17 powstanie para Miejsc Obsługi Podróżnych Jeziernia Wschód i Zachód o funkcjach podstawowych z infrastrukturą towarzyszącą, oświetleniem, drogami dojazdowymi i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Kierowcy i pasażerowie będą mieli do dyspozycji miejsca postojowe dla pojazdów ciężarowych, osobowych i autokarów, budynki z toaletami, prysznicem i pomieszczeniem dostosowanym do opieki nad małymi dziećmi, a także wiaty piknikowe oraz place zabaw. Zarezerwowany zostanie też teren pod budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych i stanowisk dla służb.

Ostatni etap prac na S17 w miejscowości Zakręt. Estakady robią wrażenie

MOP-y na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Kiedy powstaną?

Wykonawcą wartej 63,7 mln zł umowy na zaprojektowanie i budowę MOP-ów jest firma Budimex.

„Wykonawca ma 30 miesięcy na realizację inwestycji od momentu podpisania umowy, nie wliczając okresu zimowego. Złożenie wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) planowane jest w przyszłym roku” – zakomunikował Minkiewicz.

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego ma niespełna 10 km. Jej pierwszą jezdnię udostępniono kierowcom w listopadzie 2021 r., a drugą – w sierpniu 2023 r. Obwodnica stanowi pierwszy oddany do użytku odcinek drogi ekspresowej S17 z Piask pod Lublinem do granicy z Ukrainą w Hrebennem, która w sumie będzie liczyć ok. 125 km.

Rozwiąż quiz: Co wiesz o Tomaszowie Lubelskim?

Co wiesz o Tomaszowie Lubelskim?

Pytanie 1 z 10
Tomaszów Lubelski leży na Roztoczu Środkowym?