Mateusz Morawiecki

i

Autor: ART SERVICE Mateusz Morawiecki

Polityka

Premier Morawiecki z Świdniku. Na scenę wtargnęli mężczyźni z banerem: "Ocieplanie to twoja robota"

Dzisiejsza wizyta szefa rządu w Świdniku nie obyła się bez incydentów. Na początku wystąpienia premiera Morawieckiego na scenę weszło kilku mężczyzn. Trzymali baner z hasłem: "Ocieplenie klimatu to Twoja wina". Szybko zostali ściągnięci ze sceny przez Służbę Ochrony Państwa i przekazani policji.

W piątek 22 września premier Mateusz Morawiecki przybył z wizytą do Świdnika. Na początku jego wystąpienia na scenę weszło kilku mężczyzn, trzymających baner z logiem organizacji Extinction Rebellion i hasłem: "Ocieplanie to twoja robota". Mężczyźni zostali wyprowadzeni ze sceny przez Służbę Ochrony Państwa i przekazani policji.

Po tym incydencie premier Morawiecki kontynuował swoje wystąpienie. "Niestety, nasi przeciwnicy polityczni wybrali taką formę protestu, wybrali takie prowokacje. Widzimy to na coraz to kolejnych spotkaniach. Zachęcamy was do normalnego funkcjonowania. Tu przed chwilą ktoś próbował mnie zaatakować, ale dziękuje bardzo służbie za szybką i sprawną interwencję" - skomentował szef rządu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE