Pracownik UMCS w gronie najczęściej cytowanych naukowców na świecie [AUDIO]

2020-11-25 17:11
Pracownik UMCS w gronie najczęściej cytowanych naukowców na świecie [AUDIO]
Autor: zdj. Bartosz Proll, UMCS prof. Jaco Vangronsveld, Katedra Fizjologii Roślin i Biofizyki Instytutu Nauk Biologicznych UMCS

Wielki sukces pracownika Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. ​Prof. Jaco Vangronsveld z Wydziału Biologii i Biotechnologii znalazł się w ścisłej grupie najczęściej cytowanych badaczy świata w roku 2020.

To już trzecie tego typu wyróżnienie dla naukowca lubelskiego uniwersytetu. W tym roku było jednak trudniej znaleźć się na liście.

- W tym roku to ekskluzywne wyróżnienie uzyskało 6167 naukowców, reprezentujących 21 dziedzin badawczych, 1200 instytucji i 60 krajów świata - mówi Radiu Eska Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS. Co daje ok. 0,1 procent wszystkich naukowców.

Listę najczęściej cytowanych badaczy świata możemy zobaczyć w bazie Web of Science Clarivate Analytics.

Profesor jest autorem m.in. 342 artykułów w renomowanych czasopismach z bazy JCR czy 36 rozdziałów w książkach. Pracuje w Katedrze Fizjologii Roślin i Biofizyki Instytutu Nauk Biologicznych UMCS. Jest również liderem grupy badawczej Environmental Biology na Uniwersytecie w Hasselt w Belgii.

- To wielki sukces dla naszej uczelni - mówi Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS
Chatka Żaka UMCS po 2-letnim remoncie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE