NA DROGACH

Powiat zamojski. Auto uderzyło w betonowy przepust i dachowało. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

2024-03-29 13:46

33-latka kierująca samochodem osobowym oraz podróżująca z nią 7-latka trafiły do szpitala w wyniku wypadku, do jakiego doszło w powiecie zamojskim. Auto, którym jechały uderzyło w betonowy przepust, a następnie dachowało.

W czwartek (28 marca) po godz. 13 w Poddąbrowie (pow. zamojski) doszło do groźnego wypadku. 33-latka kierująca samochodem marki Daewoo, jadąc w kierunku Kotlic najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na zakręcie straciła panowanie nad autem.

– Następnie zjechała na lewe pobocze i uderzyła w betonowy przepust powodując kilkukrotne obrócenie pojazdu, który wylądował na dachu na polu. W trakcie akcji ratunkowej pojazd odwrócono na prawy bok i wydostano z niego kierującą oraz pasażerkę – relacjonuje asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Lubelskie. Rowerzyści potrąceni w Krasnymstawie i Łukowie. Nagrania z monitoringu

Jak dodaje, po opuszczeniu samochodu 33-latka straciła przytomność, w związku z czym została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR. Pod opiekę lekarzy trafiła także 7-latka, która była pasażerką auta.

Policjanci zajmują się teraz ustaleniem dokładnych okoliczności tego wypadku.