To były najpopularniejsze napoje w czasach PRL. Zobacz w tym quizie, ile o nich wiesz

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Popularne napoje z okresu PRL-u. Co o nich wiesz? Sprawdź się w tym quizie

2023-12-01 15:56

W okresie PRL-u w Polsce jakakolwiek kawa stanowiła prawdziwy rarytas, a w sklepach sprzedawano tylko kilka rodzajów napojów. Dostępność produktów była ograniczona, a konsumenci i konsumentki musieli zadowalać się tym, co jest. Wiesz wszystko o czasach PRL-u w Polsce? To sprawdź się w naszym quizie!

O napojach i potrawach z czasów PRL myśli się z ogromnym sentymentem. Dla wielu to relikty historii, a dla innych cudowne wspomnienia z dziecięcych lat. Siłą tamtejszych produktów był prosty skład i niezapomniany smak. Nic dziwnego, że wiele osób wspomina to wszystko z sentymentem.

Nie można jednak zapominać, że dostępność owych produktów była często ograniczona (wiele z nich było na kartki), a ceny mocno kontrolowane przez władze komunistyczne. Tym bardziej dla wielu osób każdorazowe zdobycie tych wyjątkowych napoi była niezwykłym przeżyciem! Pamiętasz wszystko o czasach PRL w Polsce? Koniecznie w takim razie rozwiąż nasz QUIZ! Zobaczymy czy uda ci się zdobyć 10/10!

Tu zostanie pochowany Daniel Passent. Powązki Wojskowe - Aleja Zasłużonych PRL

Okres PRL – kiedy był?

PRL to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to okres, kiedy ludzie najczęściej spotykali się i spędzali ze sobą każdą wolną chwilę.

Co piliśmy w czasach PRL-u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Inka to marka:

Zobacz także: Tak w czasach PRL wyglądała lubelska dzielnica Rury! Czy rozpoznacie te miejsca?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE