Policja będzie wyłapywać grupy ponad dwuosobowe. Pomogą im drony

2020-03-27 19:37
Policja będzie wyłapywać grupy ponad dwuosobowe. Pomogą im drony
Autor: materiały prasowe KWP w Lublinie

Zapowiada się piękny i słoneczny weekend i aż kusi, żeby spotkać się ze znajomymi. Nie radzimy! Może to nas kosztować nawet 500 zł.

Aktualnie obowiązuje zakaz spotykania się w gronie większym niż dwie osoby. Pilnuje tego policja.

- To nie są zakazy wymierzone w obywateli, one mają zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo - podkreśla podinspektor Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji. - Będziemy zwracać uwagę czy mieszkańcy nie nadużywają tego słonecznego weekendu i nie spotykają się z większą ilością osób. Policjanci będą zwracać uwagę na taki model 2+1, czyli już 3 osobowe grupy będą upominać, a jeśli to nie będzie przynosiło skutku to policjanci będą nakładli mandaty karne, a nawet kierowali sprawę do sądu.

To w wypadku gdy ktoś nie będzie chciał przyjąć mandatu. Taki mandat może wynieść nawet 500 zł. Jeżeli sprawa trafi do sądu, grzywna może być dużo większa. Wyjątkiem są rodziny.

- Jeżeli mamy kilkuosobową rodzinę to trudno byłoby, żeby rodzice i dzieci wybrali się oddzielnie na spacer - dodaje Laszczka-Rusek. - Nasze patrole będą zwracały uwagę na te miejsca gdzie lubimy się gromadzić i wypoczywać.

To głównie parki, okolice zalewów, skwery czy nawet małe laski.

- Będziemy wykorzystywać nasze radiowozy z nagłośnieniem i będziemy przypominać o tych obostrzeniach i nakazach. Będziemy także wykorzystywać drony, które będą dawały nam informacje w którym miejscu ewentualnie jest zbyt duża grupa ludzi - dodaje policjantka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE