Podczas ucieczki w Lublinie potrącił policjanta. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

i

Autor: archiwum KWP Lublin

AKT OSKARŻENIA

Podczas ucieczki potrącił policjanta. 30-latek został oskarżony o usiłowanie zabójstwa

2023-10-02 11:31

30-letni Mateusz W., który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i w trakcie ucieczki przed mundurowymi potrącił policjanta, będzie odpowiadać za usiłowanie zabójstwa, posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia oraz środków odurzających. Do Sądu Okręgowego w Lublinie właśnie wpłynął akt oskarżenia wobec mężczyzny.

Sprawa dotyczy wydarzeń z 7 kwietnia br. w Lublinie. To właśnie wtedy przy ul. Garbarskiej policja próbowała zatrzymać kierującego fordem 30-latka na zlecenie prokuratury w związku z innym śledztwem. Mężczyzna nie zatrzymał się jednak do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Z ustaleń wynika, że widząc funkcjonariusza, Mateusz W. gwałtownie ruszył samochodem i przodem najechał na policjanta.

„Pokrzywdzony przetoczył się po masce tego samochodu, upadając na twarde podłoże. Widząc to Mateusz W. nie zatrzymał się, kontynuował jazdę uciekając z miejsca zdarzenia w kierunku ul. Droga Męczenników Majdanka” – podano w akcie oskarżenia.

Kierowca BMW uciekał przed policją. Był pod wpływem amfetaminy

Po kilku kilometrach pościgu podejrzany porzucił samochód na parkingu przy ulicy Turystycznej. W trakcie pieszej ucieczki został zatrzymany przez policjantów. Znaleziono przy nim marihuanę oraz broń i amunicję bez zezwolenia. W wyniku potrącenia pokrzywdzony policjant doznał obrażeń ciała poniżej 7 dni. Podejrzany uszkodził również radiowóz policyjny.

Kierowca odpowie za usiłowanie zabójstwa policjanta

30-latek został oskarżony przez śledczych o usiłowanie zabójstwa policjanta, posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia, a także posiadanie środków odurzających. Jak podano, przesłuchany w charakterze podejrzanego Mateusz W. nie przyznał się najpierw do zarzucanych mu czynów. Następnie przyznał do wszystkiego, poza usiłowaniem zabójstwa funkcjonariusza.

W przeszłości oskarżony był wielokrotnie karany sądownie, w tym za podobne przestępstwa. Odbywał już też karę pozbawienia wolności.

Zobacz także: Sprawcy napadu na lubelską stację benzynową zatrzymani. Wśród podejrzanych pracownik stacji