Pijani kierowcy zmieniali się za kółkiem. Skończyli na drzewie

2022-08-01 17:13
Zdjęcie z miejsca wypadku
Autor: fot. Policja

W sobotę wieczorem dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Tomaszowskiej w Krasnobrodzie. Z otrzymanych informacji wynikało, że samochód marki Renault uderzył w ogrodzenie posesji i drzewo, a jego kierowca próbuje uciec z miejsca zdarzenia.

Jazda skończyła się uderzeniem w drzewo i ogrodzenie posesji

Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach wieczornych na ul. Tomaszowskiej w Krasnobrodzie. Funkcjonariusze ustalili, że około godz. 20.40 kierujący samochodem Renault jadąc ul. Tomaszowską na prostym odcinku nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, a następnie ogrodzenie jednej z posesji. Bezpośrednio po zdarzeniu, jeden z mężczyzn podróżujący autem próbował uciec. Został zatrzymany przez świadków i przekazany w ręce policjantów.

W samochodzie podróżowały łącznie 3 osoby: 26-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego oraz 27 i 28-latek z gminy Komarów Osada. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że wszyscy znajdowali się pod działaniem alkoholu, przy czym żadna z nich nie przyznawała się do kierowania pojazdem. Na potrzeby chwili wymyślili historię o nieznanym kierującym, który po zdarzeniu uciekł z miejsca. Cała trójka została zatrzymana.

Policjanci ustalili, że do zdarzenia doprowadził 27-latek z gminy Komarów Osada. Mężczyzna miał prawie 2 promile, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia. Wcześniej przed tym zdarzeniem tym samym samochodem kierował jego właściciel  - 28-letni mieszkaniec tej samej gminy. On również był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2 promile. Ponadto 2 miesiące wcześniej policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

Obaj mężczyźni zostali przesłuchani. 27-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości i pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania, złamanie sądowego zakazu i spowodowanie kolizji drogowej. Jego 28-letni kolega zaś za kierowanie renault bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości, udostępnienie pojazdu do kierowania osobie nietrzeźwej oraz nieprzerejestrowanie samochodu.

Pirat drogowy za kierownicą tira. Gigantyczny mandat dla Serba
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE