Pierwsze dni jesieni w Lublinie. Czy już widać pierwsze oznaki nowej pory roku? Koniecznie zobaczcie!

i

Autor: MG

GALERIA

Pierwsze dni jesieni w Lublinie. Czy już widać pierwsze oznaki nowej pory roku? Koniecznie zobaczcie!

2023-09-25 15:16

Kalendarzowa jesień już jest! Pogoda zdecydowanie dopisuje i poza jakimiś pojedynczymi deszczowymi dniami można się cieszyć piękną pogodą! Wybraliśmy się na jesienny spacer po Ogrodzie Saskim w Lublinie. Koniecznie zobaczcie nasze zdjęcia!

W tym roku jesienna pogoda zdecydowanie zaskoczyła! Wysokie temperatury, dużo słońca i mało deszczu – tak można opisać tegoroczny wrzesień. Trudno jeszcze szukać pierwszych objawów nowej pory roku, takich jak pożółknięte liście, kolorowe dywany w ogrodach i parkach. Takie miłe zaskoczenia to my zdecydowanie lubimy! Jednak widać już, że przyroda się powoli zmienia. W poszukiwaniu pierwszych objawów jesieni udaliśmy się do Ogrodu Saskiego w Lublinie. Zapraszamy was do obejrzenia galerii naszych zdjęć.

Ulice Lublina w czasach PRL. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 10
Jedna z poniższych ulic została przemianowana w 2017 r. na ul. Żołnierzy Niepodległej. Która?

Ogród Saski w Lublinie

Zdecydowanie najbardziej reprezentacyjnym miejscem w Lublinie jest Ogród Saski. Nie sposób nie doceniać wartości tego obiektu dla naszego miasta i to nie tylko ze względu na walory rekreacyjne, ale przede wszystkim na historyczne i przyrodnicze.

Powstał na płaskowyżu dawnych Pól Dominikańskich, przy trakcie warszawskim w 1837 roku, a jego głównym założycielem i koordynatorem prac przy jego budowie był Feliks Bieczyński. To jedno z ulubionych miejsc mieszkańców na randki, spacery i rodzinne spędzanie czasu.

Spróbuj się także w naszym quizie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE