Patologia wśród dzieci! W Lublinie 12 i 13-latek grozili nożem przechodniom

i

Autor: unsplash.com

Patologia wśród dzieci! W Lublinie 12 i 13-latek grozili nożem przechodniom

2022-10-27 12:26

Policjanci zatrzymali nieletnich, którzy w sposób agresywny zaczepiali przechodniów. W dwóch przypadkach przy pomocy noża próbowali zastraszać innych nastolatków i wyłudzić od nich pieniądze. Sprawcy w wieku 12 i 13 lat zostali ustaleni dzięki współpracy z monitoringiem miejskim.

Do tych zdarzeń doszło w centrum Lublina.

- Z uzyskanych informacji wynikało, iż dwaj nastolatkowie w sposób agresywny zaczepiają przechodniów przy Alei Tysiąclecia w Lublinie i domagają się od nich pieniędzy. Ponadto do komendy miejskiej z rodzicami zgłosili się dwaj nieletni w wieku 15 i 16 lat. Obaj oświadczyli, że zostali zaczepieni przez agresorów, którzy grozili im nożem. W jednym przypadku sprawcy, zastraszając nastolatka, wyłudzili pieniądze – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski, rzecznik KMP Lublin.

Kryminalni od razu zajęli się sprawą i szybko ustalili wizerunki agresywnych nastolatków. Następnie współpracując z monitoringiem miejskim, w poniedziałek zatrzymali nieletnich.

13-latek został przesłuchany i odpowie jako sprawca czynu karalnego za rozbój oraz usiłowanie rozboju. Decyzją sądu rodzinnego trafi do zamkniętego ośrodka.

Z kolei drugi z agresorów z uwagi na wiek został przekazany rodzicom.

Pozostanie w zainteresowaniu sądu dla nieletnich.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE