Park Żywiołów w Budach. Tu odkryjesz magiczne Roztocze [ZDJĘCIA]

2022-07-01 8:00
Park Żywiołów w Budach. Tu odkryjesz magiczne Roztocze [ZDJĘCIA]
Autor: materiały promocyjne

Jedna z najciekawszych atrakcji na Roztoczu znajduje się w Budach. Archipelag Roztocze – Park Żywiołów to miejsce, w którym króluje dobra zabawa, a nuda nie dopadnie nawet najbardziej wymagających gości. Szczegółowy opis atrakcji poniżej.

Archipelag Roztocze – Park Żywiołów w Budach to centrum edukacji, rozrywki i rekreacji dla całych rodzin. Miejsce inspirowane Roztoczańską przyrodą, historią i dziejami Kresów Wschodnich. Oferuje różne formy spędzania wolnego czasu dla wszystkich, bez względu na wiek. Oferta Parku skierowana jest do osób indywidualnych oraz zorganizowanych grup szkolnych, a głównymi atrakcjami dla zwiedzających są: Empiria Zmysłów i Żywiołów, Park Miniatur Kresowych, Dolina Czasoprzestrzeni oraz Place zabaw kreatywnych.

Empiria Zmysłów i Żywiołów pokazuje nam Roztocze za pośrednictwem ultranowoczesnych technologii, gdzie wszystkimi zmysłami możemy eksplorować jego walory, smaki i zapachy. Mamy możliwość władać żywiołami natury, kształtować rzeźbę ziemi, tworzyć własną melodię z dźwięków przyrody, która będzie najlepszą formą pamiątki z Roztocza, a ci którzy cenią sobie aktywność, mogą odbyć wirtualną wycieczkę rowerową po jego malowniczych zakątkach. Na najmłodszych gości czeka dwukondygnacyjny plac zabaw, podłoga interaktywna i laserowy tor przeszkód. Uzupełnieniem oferty interaktywnego centrum są trzy tematyczne pokoje zagadek, które dostarczą niesamowitych wrażeń oraz laboratoria chemii i fizyki, w których dzieci już od najmłodszych lat mogą obcować ze światem nauki.

Na zewnątrz kompleksu znajduje się Park Miniatur Kresowych – niebywała kolekcja 26 makiet zamków i twierdz Kresowej Rzeczypospolitej, obecnie leżących na terytorium Ukrainy. Zwiedzanie z przewodnikiem w stroju historycznym to żywa lekcja historii, podczas której możemy przekonać się, jak wyglądała potęga historycznej Polski z XVI wieku.

Kontynuując podróż historyczną, napotkamy Dolinę Czasoprzestrzeni, która przeniesie nas w czasie, do okresu neolitu, jak i w przestrzeni – do Starożytnych Grecji i Rzymu. Elementami wchodzącymi w skład Doliny są: Plac Antyczny, Plac Trzech Kultur, Plac Słowiański, Plac Grozy i Legend oraz Plac Skalny. Jest to przestrzeń, w której powracamy do kolebki naszej cywilizacji. Spacery po placu i alejkach starożytnej Grecji, koncerty w amfiteatrze, klimatyczne altanki w sąsiedztwie skał, wody, natury pozwolą spędzić czas w niesamowitym otoczeniu pięknej architektury.

Kolejnym ciekawym elementem Parku są zewnętrzne Place Zabaw Kreatywnych, które dostarczą całym rodzinom niesamowitych przygód! Tajemniczy Labirynt dostarczy wrażeń w poszukiwaniu wyjścia, Mega Klocki pobudzą wyobraźnię i kreatywność podczas tworzenia unikatowych budowli, a w Kopalni Złota można odszukać zaginiony skarb! Ponadto dzieci będą mogły wydoić wiejską krówkę i aktywnie spędzić czas na placu zabaw z tyrolką.

Na terenie obiektu znajduje się wielokrotnie nagradzana Restauracja Ignis, w której można zjeść pyszny posiłek. Specjalnością kuchni są dania nawiązujące do tradycyjnych receptur regionalnych. W menu króluje gęsina, która w nowoczesnym wydaniu zaskakuje podniebienie niejednego smakosza.

Jest to idealne miejsce na urządzenie wesela, przyjęcia rodzinnego, eventu czy spotkania firmowego. Każda z tych okazji wymaga odpowiedniej oprawy: eleganckiego wnętrza, przyjaznego personelu i przede wszystkim – pysznego jedzenia. Ponadto obiekt dysponuje salą bankietową oraz szkoleniową.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Parku Żywiołów Archipelag Roztocze oraz fanpage’u. Do zobaczenia. Krynice, ul. Budy 50.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE