Ozdrowieńcy mogą pomóc! Muszą tylko zadzwonić do RCKiK [AUDIO]

2020-04-15 15:07
Ozdrowieńcy mogą pomóc! Muszą tylko zadzwonić do RCKiK [AUDIO]
Autor: pixabay/AhmadArdity

Tzw. ozdrowieńcy mogą pomóc chorym na koronawirusa. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apeluje do nich o oddawanie osocza. Będzie ono wspomagało proces leczenia chorych.

- Zawsze nasz układ immunologiczny w kontakcie z patogenem wytwarza przeciwciała - mówi lek. med. Waldemar Klimasiński, zastępca Dyrektora ds. Medycznych RCKiK w Lublinie. -W osoczu pojawiają się przeciwciała, które chcemy wykorzystać w leczeniu chorych, a w szczególności tych najciężej chorych na Covid-19. Liczymy na znaczną poprawę, albo całkowite wyleczenie wszystkich zarażonych.

Od pierwszych osób osocze już zostało pobrane. W sobotę RCKiK w Lublinie będzie je rozdysponowywać do szpitali województwie lubelskim.

Osocza z przeciwciałami jest ciągle mało, dlatego RCKiK w Lublinie apeluje, aby osoby uznane za ozdrowieńców zadzwoniły pod nr 509 169 059 w celu umówienia na oddanie osocza.

Więcej na ten temat mówi lek. med. Waldemar Klimasiński, zastępca Dyrektora ds. Medycznych RCKiK w Lublinie. Posłuchaj:
Ozdrowieńcy mogą pomóc! Muszą tylko zadzwonić do RCKiK [AUDIO]
Autor: materiały prasowe RCKiK Lublin
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE