Ogrody deszczowe w Lublinie

i

Autor: materiały prasowe Ogrody deszczowe w Lublinie

Ogrody deszczowe w Lublinie. Kolejna zielona inicjatywa w mieście

2021-05-27 12:50

"Ogrody deszczowe. Dobrze nawodnione miasto" to kolejna zielona inicjatywa w mieście. Deszczowe ogrody oprócz funkcji typowo ozdobnej, pełnią też ważną funkcję użytkową – pomagają zatrzymać deszczówkę, dzięki czemu zapobiegają suszy.

Deszczowe ogrody powstaną w ramach Zielonego Budżetu, a odpowiadać za nie będzie Fundacja Sendzimira.

Z zaciekawieniem czekam na efekty tego projektu będącego jednym z zadań zgłoszonych do Zielonego Budżetu. Liczę na to, że rezultatem tych działań będzie rozpropagowanie pomysłu i pojawianie się deszczowych ogrodów także na prywatnych posesjach naszych mieszkańców. Mam nadzieję, że podobnie jak łąki kwietne, które pierwszy raz były zrealizowane właśnie w ramach Zielonego Budżetu, tak i ogrody deszczowe będą się cieszyć przychylnością mieszkańców i zagoszczą na stałe w przestrzeni miasta – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Do końca maja wyznaczonych zostanie osiem lokalizacji ogrodów deszczowych w Lublinie. Dla każdej zostanie wykonany projekt. Potem w dwóch wybranych lokalizacjach, które zostaną zaakceptowane przez Biuro Miejskiego Architekta Zieleni powstaną ogrody.

Mieszkańcy Lublina będą mogli uczestniczyć w wykonaniu ogrodów podczas specjalnie przygotowanych warsztatów. Przewidziany jest także udział mieszkańców w webinarach edukacyjnych dotyczących zmian klimatu, zieleni miejskiej i budowy ogrodów deszczowych.

Więcej informacji na temat powstawania ogrodów deszczowych można znaleźć na profilach Obywatelski Lublin i Fundacja Sendzimira, a także na stronie lublin.eu.

Jak bezpiecznie jeździć hulajnogą w Lublinie?