Od dziś zoastrzenie obostrzeń. Sprawdź opinie mieszkańców Lublina [WIDEO]

2021-03-27 8:42
Od dziś zoastrzenie obostrzeń. Sprawdź opinie mieszkańców Lublina [WIDEO]
Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Tylu samo zwolenników, co i przeciwników. Są też głosy za wprowadzeniem stanu nadzwyczajnego. Decyzja o zaostrzeniu lockdownu budzi wśród mieszkańców Lublina skrajne emocje. Zobacz nasze WIDEO!

- Nie można będzie pójść do fryzjera, do kosmetyczki. Tam przecież zasady sanitarne były przestrzegane - mówi nam jedna z mieszkanek Lublina.

- Kościoły zostały otwarte. Wielkie sklepy otwarte. Jak zamykać to wszystko - dodaje turystka z Krakowa. - W pewnym stopniu to jest potrzebne, żeby zatrzymać rozwój pandemii. Na pewno jednak znowu uderzy w gospodarkę - komentuje mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego.

Nie wszystkim jednak chodzi o kwestie ekonomiczne. Nadal nie brakuje też koronasceptyków. - Ta pandemia to ściema. Więcej ludzi choruje i umiera na inne choroby niż na Covid - słyszymy. - Ja w maseczce nie chodzę. Mam zaświadczenie. To chore. Chaos. Bajzel. Bałagan - dodaje oburzona lublinianka.

Wielu pytanych przez nas mieszkańców chciałoby całkowitego zamknięcia. - Tak. Przy tej liczbie zachorowań i braku miejsc w szpitalach to rozsądne - słyszymy. - Czego by nie zrobić znajdą się narzekający i zachwalający - kwituje lublinianin.

Przypomnijmy, że po zaostrzeniu zasad zamknięte zostały m.in. branża beauty, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe, żłobki czy przedszkola.

Rząd zaleca także spotkania w węższym gronie, zwłaszcza podczas zbliżających się świąt Wielkanocnych.

Nowe zasady obowiązują od 27 marca do 9 kwietnia.

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE