Nagraj filmik z eksperymentem i wygraj atrakcyjne nagrody. UMCS organizuje konkurs [AUDIO]

2020-07-20 12:17
Filmowe Laborki
Autor: pixabay.com/stevepb

Uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci z Lubelszczyzny mogą przeprowadzić eksperyment i wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy, że całe doświadczenie nagrają i wyślą na UMCS.

Uczelnia startuje z kolejną edycją konkursu "Filmowe Laborki". Najlepsi mogą liczyć na nagrody pieniężne, ta główna to 2 tys. złotych.

- Wystarczy nagrać krótki filmik - wyjaśnia Aneta Adamska, rzeczniczka uczelni i dodaje: - Zadaniem uczestników konkursu jest nagranie filmu przedstawiającego przebieg oraz rezultat wybranego eksperymentu, doświadczenia czy zjawiska. Maksymalna długość nagrania nie powinna przekroczyć 300 sekund (5 minut). Konkursowe dzieło należy zamieść na swoim kanale na platformie YouTube, a następnie w formularzu zgłoszeniowym przesłać link do materiału. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 13 września br.

Do wygrania jest 2000 zł w ramach nagrody głównej oraz dwa wyróżnienia po 1000 zł w kategoriach: najbardziej niekonwencjonalny film oraz film o najwyższej wartości edukacyjnej.

- Inicjatywa organizowana po raz kolejny przez UMCS ma na celu popularyzację nauki w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodego pokolenia. Ta nowoczesna forma konkursu stanowi bowiem wyjątkową szansę do zaprezentowania własnych odkryć i płynącej z nich radości. Konkurs "Filmowe Laborki" to połączenie ciekawej, nowoczesnej formy z edukacyjną treścią - dodaje Adamska.

Technika wykonania filmu jest dowolna, a celem organizatorów jest możliwość rozwoju i zdobycia dodatkowej, pozalekcyjnej wiedzy przez uczniów i studentów.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci z całej Polski. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie www.filmowelaborki.umcs.pl.

Więcej o konkursie w materiale Radia ESKA. Posłuchaj:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE