Na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącił 40-latka. Kierowca był pijany!

i

Autor: Lubelska Policja

Na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącił 40-latka. Kierowca był pijany!

2023-03-15 10:00

Tymczasowy areszt zastosował wczoraj sąd wobec zatrzymanego 39-latka, który w sobotę kierując Volvo na przejściu w Bystrzycy ,potrącił śmiertelnie 40-letniego pieszego. Sprawca wypadku w chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu. 39-latkowi grozi kara do 12 lat więzienia.

Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło w minioną sobotę  przed godziną 22.00  w miejscowości Bystrzyca. 39-latek kierujący Volvo na przejściu dla pieszych potrącił 40-latka.

Niestety pieszy zmarł na miejscu w wyniku poniesionych obrażeń. 

- Jak ustalili policjanci, kierujący pojazdem 39-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało 1,2 promila w jego organizmie – informuje kom. Anna Kamola z lubelskiej policji.

Na miejscu wypadku oględziny były prowadzone pod nadzorem prokuratora.

Sprawca wypadku został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty. We wtorek podejrzany został przez sąd tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, będąc pod wpływem alkoholu, grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE