Udogodnienia na porodówce SPSK4 w Lublinie

i

Autor: Mateusz Kasiak; zdj. Sala Porodowa SPSK4/Facebook

Muzykoterapia, aromaterapia, porody w wodzie. Tak się rodzi w Lublinie

2022-05-19 13:56

Poród w przyciemnionej sali lub przy dźwiękach ulubionej piosenki. Tak po pandemii rodzi się w Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. Tamtejsza porodówka wprowadza udogodnienia, ale jak przekonują pracownicy - na pierwszym miejscu jest zdrowie pacjentek.

Już od kilku tygodniu na oddział wróciły porody rodzinne. - Wiemy, że wsparcie bliskiej osoby jest bardzo ważne dla kobiet. Zapewnia im przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa - mówi nam Agnieszka Szczepanowska, położna oddziałowa traktu porodowego Kliniki Położnictwa i Perinatologii SPSK4.

Kobiety mogą liczyć nie tylko na wsparcie bliskich i fachową opiekę personelu, ale i wiele udogodnień. - Zależy nam także na tym, żeby poród był pięknym i zapamiętanym wydarzeniem w życiu rodziców - podkreśla Szczepanowska.

Dlatego klinika stawia na metody relaksacyjne. - Tworzymy wyjątkowy klimat. To np. przyciemniona sala, zapach wybranego olejku do aromaterapii czy ulubiona muzyka, która pomaga kobiecie się odprężyć - wymienia.

Pracownicy wprowadzają też ułatwienia w czasie porodu. - To masaże, piłki, materace, termofory czy elektrostymulator mięśni. Jeśli nie ma przeciwwskazań zachęcamy do porodu w wodzie - tłumaczy specjalistka.

Porody w wodzie cieszą się coraz większym powodzeniem w szpitalu. Pozwalają złagodzić dolegliwości bólowe. Dzięki temu rodzi się też krócej.

W klinice są obecnie 4 sale porodowe i jedna obserwacyjna. Szczegóły dotyczące opieki dostępne są na profilu placówki na Facebooku.

Udogodnienia na porodówce SPSK4 w Lublinie

i

Autor: zdj. Sala Porodowa SPSK4/Facebook
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE