Milionowe wsparcie dla lubelskich SOR-ów

i

Autor: Ministerstwo Zdrowia

Inwestycje w zdrowie

Milionowe wsparcie dla lubelskich szpitali. Niektóre SOR-y obeszły się smakiem

2023-09-22 13:58

Prawie 11,5 mln złotych otrzyma Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie na nowe wyposażenie oddziału ratunkowego. Pieniądze pochodzą z programu Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia.

Jego założeniem jest modernizacja, przebudowa lub doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR.

Szpital przy Jaczewskiego dostał jedną z najwyższych dotacji. Dzięki środkom chce kupić nowy sprzęt do ratowania życia. To m.in. defibrylatory, aparaty EKG, kardiomonitory, czy pompy infuzyjne.

Cieszymy się, że jako szpital zostaliśmy docenieni i zgłoszony przez nas projekt został rekomendowany do dofinansowania – mówi dr Radosław Starownik, dyrektor SPSK4.

Pracownicy Klinicznego Oddziału Ratunkowego codziennie wykonują ciężką pracę. Zakupiony w ramach dofinansowania nowoczesny sprzęt diagnostyczny i aparatura pozwolą im jeszcze lepiej pomagać pacjentom, a także zwiększą komfort i bezpieczeństwo osób przebywających w KOR – dodaje.

W sumie do konkursu resortu zdrowia wysłano 207 wniosków. Spośród nich wybrane zostały 152 projekty na łączną kwotę ok. 1,5 miliarda złotych.

Z Lubelszczyzny najwięcej pieniędzy otrzymają szpitale w Radzyniu Podlaskim i w Janowie Lubelskim (po ok. 15 mln zł). Ponad 10 mln 700 tys. powędrowało do szpitala w Krasnymstawie.

Ponad 7 mln 300 tys. dostał SOR w Łęcznej. Odział ratunkowy w Parczewie wzbogacił się o ponad 6 mln 600 tys. SOR z Puław kupi nowy sprzęt za ponad 5 mln 800 tys., a szpital w Tomaszowie Lubelskim swój oddział wyremontuje za ponad 6 mln 400 tys. złotych.

Połączyli mieszkańców Polski i Litwy. Niezwykły portal w Lublinie

Na remonty i nowy sprzęt poczekać muszą jeszcze oddziały ratunkowe w Szpitalu Papieskim w Zamościu, Wojewódzkim Szpitalu w Chełmie, w Szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie, w szpitalu MSWiA w Lublinie i Klinicznym Szpitalu Wojskowym w Lublinie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE