Mieszkaniec Włodawy spacerował. Popatrzył w dół i znalazł bombę

i

Autor: Lubelska Policja

Mieszkaniec Włodawy spacerował. Popatrzył w dół, a tu bomba

2023-03-17 13:18

Pocisk pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej został znaleziony przez mieszkańca Włodawy. Mężczyzna natknął się na znalezisko podczas spaceru po lesie w okolicach Włodawy. Policjanci zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia saperów.

W czwartek po godzinie 15:00 dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony o odnalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Pocisk długości około 20 cm. został znaleziony podczas spaceru po lesie.

- Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze, którzy potwierdzili zgłoszenie. Zabezpieczyli również miejsce, do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie – informuje asp. sztab. Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej policji.

Okazało się, że jest to niewybuch pocisku wielkokalibrowego prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Saperzy zabrali go do zniszczenia oraz sprawdzili pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE