Mieszkańcy Lublina przebiegną dystans 5 kilometrów nie wychodząc nawet z domów

2020-04-10 12:21
Mieszkańcy Lublina przebiegną dystans 5 kilometrów nie wychodząc nawet z domów
Autor: sweetlouise, pixabay

Już za kilka dni wystartuje nietypowe wydarzenie. Mieszkańcy Lublina wezmą udział w domowym biegu na dystansie 5 kilometrów. Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na zakup środków ochronnych dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia dotyczące miejsc publicznych w kraju, wiele osób znacznie ograniczyło swoją aktywność fizyczną. Organizatorzy akcji chcą jednak zachęcić mieszkańców Lublina, że biegać można wszędzie. 
— Naszą inspiracją był Elisha Nochomowitz, który przebiegł dystans maratonu na tarasie swojego mieszkania. To pokazuje, że nasz bieg jest możliwy do zrealizowania, a przy tym możemy wesprzeć służbę zdrowia i włączyć się do akcji #zostańwdomu. — mówi Dominik Małys z AZS UMCS Lublin.  

Minimalna kwota wpisowego wynosi 5 zł, ale ograniczeń co do jej wysokości nie ma. Dlatego organizatorzy liczą także na wyższe wpłaty. 

— Żeby się zarejestrować na ten bieg należy wypełnić formularz i dokonać opłat startowych, która w całości zostanie przeznaczona na rzecz szpitala. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak tylko wydrukować sobie numer startowy i zrobić sobie zdjęcie jak się ten dystans pokonuje. Możliwości są nie ograniczone, a wszystko zależy od naszej kreatywności, są ludzie, którzy przebiegają maratony na balkonach to 5 kilometrów nie powinno być problemem. — dodaje Małys.

Bieg zaczyna się w środę (15 kwietnia) o godzinie 18:00 i potrwa prawie tydzień. Uczestnicy będą mieli więcej czasu, żeby wysłać do organizatorów zrzut ekranu z udokumentowanym przebytym dystansem. W biegu może wziąć udział każdy nawet osoby niepełnoletnie, który otrzymały zgodę od swoich opiekunów. Szczegóły można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku AZS BALKON RUN.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE