EGZAMIN MATURALNY

Matura 2023. Maturzyści z III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie gotowi do egzaminu. Zobacz zdjęcia!

2023-05-04 9:33

Łącznie ponad 4 tys. maturzystów zasiadło w czwartkowy poranek w Lublinie do egzaminu maturalnego. Tuż przed godz. 9 zajrzeliśmy do III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej i uwieczniliśmy na zdjęciach kilka chwil przed maturą. Zobaczcie!

4 maja w całej Polsce rozpoczęły się matury. Na początku tegoroczni maturzyści przystąpili do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym, który rozpoczął się o godz. 9. Na rozwiązanie zadań egzaminowani mieli 240 minut (w nowej formule).

Co było na maturze z języka polskiego? Zajrzyj tutaj:

Formuła 2023

Formuła 2015

Matury w Lublinie

Chwilę przed rozpoczęciem matur odwiedziliśmy III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Z rozmów, jakie toczyły się na szkolnych korytarzach można wywnioskować, że wielu maturzystów w dzisiejszym arkuszu spodziewa się „Lalki” Bolesława Prusa. Nie dało się również ukryć tego, że abiturientom towarzyszył stres, jednak mamy nadzieję, że był on wyłącznie motywujący!

W piątek maturzyści zmierzą się z egzaminem z języka obcego nowożytnego, zaś w poniedziałek czekać na nich będzie matematyka. Tegoroczny maraton maturalny zakończy się 23 maja.

Zobacz zdjęcia: Pierwszy dzień matur w III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE