Paczka od marszałka

i

Autor: Mateusz Kasiak Wicemarszałek województwa lubelskiego, Zbigniew Wojciechowski, przygotowuje święconkę dla ukraińskich rodzin

Marszałek szykuje święconkę dla uchodźców i zachęca mieszkańców do tego samego

2022-04-13 10:56

- Są słodycze, wędliny, symbole wielkanocne, wspaniałe produkty lubelskie - chwalił się wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski podczas zwołanej w środę konferencji dla mediów. Paczka to prywatna inicjatywa samorządowca. Trafi do rodzin z Łucka i Lwowa, którymi opiekuje się wraz z żoną.

- Są też pisanki, które pamiętam z dzieciństwa, symbol nadziei i pokoju. Oby ta wojna szybko się skończyła - dodaje. Urząd nie planuje szerszej świątecznej pomocy dla uchodźców, ale zachęca mieszkańców regionu do podobnych gestów.

- Dajemy w ten sposób dobry przykład. Każdy, kogo stać, może wesprzeć uchodźców w czasie świąt - zachęcał marszałek. - Bo przecież wiemy, że u sąsiadów, w szkołach, w akademikach, w salach gimnastycznych są rodziny ukraińskie - mówił.

- Pamiętajmy o świętach katolickich, ale i prawosławnych - apelował. Jeśli ktoś nie wie, komu i jak pomóc, może przynieść swoją paczkę do urzędu. Trafi do Domu Aktora. Mieszkają tam Ukraińcy, którymi opiekują się urzędnicy marszałkowscy.

- Niech przyniesie do nas. Mamy tu ponad 30 rodzin. Przekażemy im - zapewnia Wojciechowski.

I dodaje, że świąteczna pomoc jest symboliczna. Paczki samorządu to tiry do Ukrainy: Wysłaliśmy już 8 tirów, 8 karetek. Następne transporty są przygotowywane do Łucka, do Kijowa, na Zakarpacie czy Użgorodu. Nasza pomoc ma inne gabaryty - porównywał wicemarszałek pomoc systemową do społecznej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE