Mały żubr z Lasów Janowskich czeka na imię

i

Autor: pexels.com/screen facebook.com/Nadleśnictwo Janów Lubelski, Lasy Państwowe zdjęcie ilustracyjne

Mały żubr z Lasów Janowskich czeka na imię. Nadleśnictwo ogłosiło konkurs

2022-12-05 9:52

Po raz pierwszy w historii na terenie Lasów Janowskich urodziło się żubrzątko. Nadleśnictwo właśnie ogłosiło konkurs na imię dla malucha!

Informacja o tym, że jedna z par żubrów, jakie żyją na terenie Lasów Janowskich doczekała się potomka, pojawiła się we wrześniu. Kamery zarejestrowały bowiem przechadzające się po polanie dorosłe okazy, obok których przebiegło pełne energii małe żubrzątko. Jak się okazuje, jest to samiec. Nadleśnictwo Janów Lubelski właśnie ogłosiło konkurs na imię dla tego malucha.

„Wielu z Was wie, że na terenie Lasów Janowskich w tym roku urodził się mały żubr - byczek, który do tej pory nie posiada imienia. Tak naprawdę dziko żyjącym żubrom się go nie nadaje, jednak z uwagi na fakt, że jest to pierwszy żubr urodzony w Lasach Janowskich fajnie by miał jakieś Imię” – czytamy w poście konkursowym zamieszczonym na fanpage’u Nadleśnictwa Janów Lubelski, Lasy Państwowe.

Jakie są zasady konkursu „Imię dla żubra 2022”?

Konkurs na wybór imienia dla żubrzątka trwa od 2 do 18 grudnia i jest podzielony na dwa etapy. Pierwszy, trwający od 2 do 11 grudnia przewiduje zgłaszanie propozycji pod postem konkursowym na Facebook’u nadleśnictwa. Proponowane imię musi być rodzaju męskiego i mieć maksymalnie dwa człony. Jeden uczestnik może zgłosić maksymalnie jedno imię.

12 grudnia rozpocznie się drugi etap konkursu: wtedy komisja konkursowa, jaka zostanie powołana w nadleśnictwie, wytypuje najciekawsze zgłoszone propozycje, na które następnie każdy będzie mógł zagłosować w specjalnie przygotowanej ankiecie. Głosowanie będzie trwać od 12 do 18 grudnia. Tego, które z zaproponowanych imion zwycięży, dowiemy się 19 grudnia na fanpage’u Nadleśnictwa Janów Lubelski. Pomysłodawca zwycięskiego imienia zostanie nagrodzony.

Zobacz nagranie z uroczym żubrzątkiem:

Szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie na stronie janowlubelski.lublin.lasy.gov.pl.