KULTURA

Lublin włączył się w bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa. W Muszli Koncertowej rozbrzmiało „Hey Joe”. Zobacz zdjęcia!

2023-05-01 17:27

Ponad sto osób z gitarami pojawiło się 1 maja w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim w Lublinie, by czynnie włączyć się w bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa. Wszyscy chętni gitarzyści na czele z Wojtkiem Cugowskim zagrali kultowy utwór „Hey Joe” z repertuaru Jimiego Hendrixa. Zobaczcie zdjęcia!

To już kolejny rok, kiedy Lublin nie przeszedł obojętnie wokół wrocławskiego Gitarowego Rekordu Guinnessa. Tym razem zarówno dorośli, jak i najmłodsi gitarzyści zebrali się w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim w Lublinie, gdzie pod sceniczną wodzą Wojciecha Cugowskiego o godz. 16 w poniedziałek (1 maja) zagrali słynne „Hey Joe”. Na scenie zaprezentowali się także inni zawodowi muzycy: Dariusz Kozakiewicz, Maciej Gładysz, Bartek Miarka, Piotr Wojtanowski i Kuba Majerczyk. Jak przekazali organizatorzy, w tym roku w lubelskiej odsłonie wydarzenia oficjalnie wzięło udział 114 gitar, ale publiczność zgromadzona pod sceną była znacznie liczniejsza! Całość wydarzenia zakończyła się natomiast ponad godzinnym koncertem.

Zobaczcie zdjęcia:

Z kolei we Wrocławiu udało się pobić Gitarowy Rekord Guinnessa: w tym roku zagrało tam aż 7967 gitar! Więcej na ten temat przeczytacie w poniższym artykule: