Lublin: Przerażony pies uciekał przed pijanym i agresywnym właścicielem [WIDEO]

2022-04-26 9:54
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: fot. Gotta Be Worth It / Pexels

Nie każdy powinien mieć pod opieką zwierzę. Informacje o znęcaniu się nad zwierzętami pojawiają się bardzo często w mediach. Jeden z naszych czytelników nadesłał nagranie z Lublina, na którym widać jak pijany mężczyzna traktował psa, którego zabrał ze sobą na spacer na osiedlowy skwerek. W artykule przypominamy, jakie są obowiązki właścicieli psów na spacerze oraz jakie kary grożą za znęcanie się nad zwierzętami.

Obowiązki właścicieli psów

Niestety informacje o znęcaniu się nad zwierzętami pojawiają się bardzo często w mediach. Posiadanie pod swoją opieką zwierzęcia to nie tylko przyjemność z posiadania wiernego towarzysza, ale przede wszystkim obowiązki. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że to w jaki sposób traktują oni swoich podopiecznych może wiązać się z wysokimi karami.

To w jaki sposób wychowamy psa ma bardzo duży wpływ na jego zachowanie względem nas, innych osób i zwierząt. Jeśli zwierzę jest źle traktowane przez swojego właściciela, to bardzo często boi się ono innych ludzi. Niekiedy strach przed skrzywdzeniem przez człowieka w zwierzęciu jest tak duży, że może ono zaatakować w samoobronie swojego właściciela lub inną osobę.

Na nadesłanym do nas nagraniu widać jak pijany właściciel dużego psa próbuje go przywołać. Przestraszone zwierzę próbuje uciekać przed pijanym właścicielem co może wskazywać na to, że wcześniejsze zachowanie mężczyzny pod wpływem alkoholu w stosunku do psa mogło być dla zwierzęcia nieprzyjemne.

Warto przypomnieć, że niezależnie od tego, jak bardzo ufamy swojemu czworonogowi, to w trakcie spacerów nasz pies bezwzględnie powinien być na smyczy. Jest wiele wygrodzonych wybiegów dla psów, gdzie mogą one biegać bez smyczy, lecz w parkach czy lasach powinny one być prowadzone na smyczy. Niestety jest to jeden z obowiązków, o którym właściciele psów często zapominają, a za brak smyczy grożą spore mandaty. Opiekunowi zwierzęcia za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia – grozi mandat w wysokości 250 zł. Podwójna kara, czyli 500 zł grzywny może grozić właścicielowi za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka.

Jakie są kary za znęcanie się nad zwierzętami? Kara za znęcanie się nad zwierzętami to do 2 lat ograniczenia lub pozbawienia wolności, a w przypadku znęcania się ze szczególnym okrucieństwem do 3 lat. Osobie, której udowodniono takie zachowanie sąd może odebrać prawo do posiadania zwierząt na okres od roku do 10 lat. Na osobą znęcającą się nad zwierzęciem sąd może orzec karę finansową w wysokości od 500 zł do 100 tys. zł na cel związany z ochroną zwierząt.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Lublin: kompletnie pijany właściciel psa! To nagranie szokuje
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE