Lublin: Przedstawiciele Konfederacji OSTRO krytykują pomysł pomocy dla uchodźców

2021-10-19 12:01
Przedstawiciele Konfederacji ostro skomentowali pomysł prezydenta Lublina
Autor: lublin112.pl Przedstawiciele Konfederacji ostro skomentowali pomysł prezydenta Lublina

Wczoraj (18 października) na schodach lubelskiego ratusza przedstawiciele Lubelskiej Konfederacji apelowali do prezydenta miasta i radnych lepsze zagospodarowanie środków z budżetu miasta. Przedstawiciele Konfederacji uważają, że przeznaczanie pieniędzy podatników na pomoc emigrantom nie jest uczciwa względem mieszkańców Lublina.

„To pomoc w nielegalnym przemycie ludzi”

Podsumowanie z apelu lubelskich polityków opublikował wczoraj portal lublin112.pl. Przypomnijmy, że już w najbliższy czwartek lubelscy radni zajmą się projektem uchwały na temat przekazania przez miasto kwoty 50 tys. złotych na pomoc dla gminy Michałowo na Podlasiu – jest to propozycja prezydenta miasta Krzysztofa Żuka. Środki mają trafić na potrzeby „Punktu Pomocy Osobom Potrzebującym”, a dokładnie na rzecz znajdujących się tam emigrantów. Bartłomiej Pejo, lider Konfederacji w regionie Lubelskim i wiceprezes partii Korwin, w swoim wystąpieniu ostro skrytykował pomysł prezydenta miasta. Zdaniem lokalnych przedstawicieli tej partii pomysł na udział miasta w akcji jest skandalem. Przedstawiciele partii w swoim wystąpieniu podkreślili, że Polska pozostaje otwarta na azylantów i wszystkich ludzi, którzy uciekają przed wojną, a służby graniczne przyjmują prośby o azyl od każdego, kto chce je realnie złożyć. Jednak przekazywanie pieniędzy podatników na pomoc ludziom, którzy nielegalnie przekraczają granicę i wykorzystują przemytników do przedostawania się do Niemiec jest praktycznie pomocą w nielegalnym przemycie ludzi.

Sedno Sprawy - Anna Michalska

– Uprzejmie doradzam, Panie prezydencie, niech Pan nie idzie tą drogą. Straci pan na tym ruchu nie tylko finansowo, ale i politycznie. 70 tys. zł miała kosztować zmiana organizacji ruchu umożliwiająca jazdę motocykli po buspasach, za taką samą kwotę można zamontować kilka sekundników na skrzyżowaniach. To są działania dla mieszkańców Lublina, i to oni za to płacą panu podatki, a nie na utrzymanie nielegalnych imigrantów, którzy żadnej pomocy nie potrzebują. Niejeden Lublinianin, niejeden Polak z pasa przygranicznego chciałby mieć takie telefony, tablety i inne sprzęty jak większość tych „biednych” migrantów – mówił Bartłomiej Pejo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE