Lublin: Nowe kwiaty wypełnią donice i skrzynki

2022-06-10 14:23
Lublin: Nowe kwiaty wypełnią donice i skrzynki
Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

W tym roku w Lublinie zamiast pastelowych kwiatów, będą kontrastujące czerwone pelargonie i czarne wilce. Właśnie trwa wymiana ozdobnych kompozycji roślin jednorocznych.

- Część nowych roślin jest już widoczna w przestrzeni miasta, pozostałe powinny pojawić się w ciągu tygodnia - mówi Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego ratusza. - Tego lata, centrum miasta zamiast pastelowych petunii ozdobią bardziej kontrastujące zestawy czerwonych pelargonii i czarnych wilców z zielonym i białym tłem. Letnie aranżacje pozostaną z nami do połowy jesieni. W wakacje zakwitną również łąki kwietne. W tym sezonie jednoroczne mieszanki z kontrastujących kwiatów wysiano w trzech lokalizacjach: przy ul. Wrotkowskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Diamentową), ul. Łęczyńskiej (przy skrzyżowaniu z al. Witosa) oraz w wąwozie Rury, gdzie wzrasta łąka kwietna z dodatkiem słoneczników.

Dodatkowo na obszarze około 40 ha poprzez ograniczone koszenie powstaną naturalne łąki kwietne. Mieszkańcy rozpoznają je po tabliczkach "Tu kosimy rzadziej". Takie naturalne łąki kwietne będą między innymi przy: ul. Smoluchowskiego, ul. Wrotkowskiej, al. Kompozytorów Polskich, al. Smorawińskiego, al. Witosa, ul. Armii Krajowej, ul. Jana Pawła II, al. Mazowieckiego i ul. Nadbystrzyckiej.

Do połowy czerwca na ulice Lublina trafi prawie 6400 roślin jednorocznych. Mieszkańcy Lublina zobaczą je między innymi w skrzynkach na barierach pasa dzielącego ul. Jana Pawła II na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Filaretów, przy ul. Królewskiej, przed Trybunałem Koronnym, Ratuszem, na Placu Zamkowym oraz na ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Ewangelickiej, czy na ul. Lubartowskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE