Lublin: Ilu studentów ma wady wzroku? Pokażą to badania

2022-05-30 16:19
Lublin: Ilu studentów ma wady wzroku? Pokażą to badania
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Hans

Studenci zbadają swoich kolegów. Już w środę ruszą badania "Miej oko na swój wzrok". Będzie to projekt badawczy, który zbada jak wielu studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie ma wady wzroku.

- Projekt jest rozszerzeniem programu "Dobrze widzieć", który był realizowany w podstawówkach - mówi prof. Robert Rejdak, kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej​. - Badamy studentów przy pomocy tych samych technik badawczych co w programie "Dobrze widzieć". Liczymy, że nasi studenci skorzystają z tych badań. Będą je prowadzić ich koledzy, studenci z koła naukowego przy Katedrze i Klinice Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej naszego uniwersytetu. To osoby przeszkolone, doświadczone w użyciu tych autorefraktometrów i systemu badawczego .

Lublin: Ilu studentów ma wady wzroku? Pokażą to badania
Autor: zdjęcie nadesłane, prof. Robert Rejdak

Badania przesiewowe wzroku wśród studentów odbędą się w dniach od 1 do 15 czerwca w Centrum Symulacji Medycznej. Są bezpłatne, nie trzeba się wcześniej rejestrować, ale trzeba wziąć ze sobą legitymację studencką.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE