Lublin: Będzie 100 parkingów dla hulajnóg i nowe przepisy

2021-05-19 15:08
Lublin: Będzie 100 parkingów dla hulajnóg i nowe przepisy
Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

W Lublinie będzie więcej miejsc, w których można zostawiać hulajnogi. W mieście, jeszcze w tym miesiącu, powstanie kolejnych 80 parkingów dla tych urządzeń. Zostaną one wyznaczone na obszarach o największym natężeniu użytkowników hulajnóg elektrycznych.

Jeszcze w tym miesiącu mieszkańcy będą mieć do dyspozycji łącznie 100 dedykowanych miejsc na terenie miasta do parkowania środków transportu osobistego - mówi Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza. - Znaczna część lokalizacji parkingów to bezpośrednie sąsiedztwo przystanków komunikacji miejskiej bądź stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego. Drugim czynnikiem, jaki stał za wyborem lokalizacji, były obserwacje dotychczasowych miejsc pozostawiania hulajnóg przez ich użytkowników. Dedykowane parkingi zostały więc wyznaczone na chodnikach w formie wymalowanego obszaru z piktogramem, ale w taki sposób by nie utrudniać ruchu pieszego.

Na parkingach, poza hulajnogami, będzie można zostawić także inne urządzenia transportu osobistego, jak np. deskorolki elektryczne czy segwaye.

W czwartek w Lublinie odbędą się warsztaty z zasad jazdy hulajnogą.

- Pomogą one odnaleźć się użytkownikom e-hulajnóg w zmienionych regulacjach przepisów prawa - dodaje Góźdź. - Spotkania odbędą się w najbliższy czwartek (20 maja) o godz. 14.00, 15.00 i 16.00 przy Moście Kultury. Uczestnicy warsztatów „Śmigaj Bezpiecznie” będą mogli wypróbować bezpłatnie hulajnogi Bolt, pokonać tor przeszkód i wraz z ekspertami poćwiczyć odpowiedzialną jazdę i parkowanie.

Przypomnijmy, w tym tygodniu zaczną obowiązywać zmienione przepisy Prawa o Ruchu Drogowym dotyczące e-hulajnóg. Od czwartku takim urządzeniem można będzie poruszać się maksymalnie z prędkością 20 km/h.

W Lublinie obowiązują dodatkowe ograniczenia. Na Krakowskim Przedmieściu, Placu Litewskim, Starym Mieście i w Ogrodzie Saskim nie można jechać szybciej niż 12 km/h.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE