Lubelskie: Zaginiony 67-latek nie żyje. Jego ciało znaleziono w betonowym przepuście nad rzeką

i

Autor: KPP Łęczna

TRAGEDIA

Lubelskie: Zaginiony 67-latek nie żyje. Jego ciało znaleziono w betonowym przepuście nad rzeką

2023-08-11 16:05

Od środy trwały poszukiwania zaginionego 67-latka ze Spiczyna (pow. łęczyński). Niestety spełnił się najgorszy scenariusz. W piątek, w nieużywanym betonowym przepuście nad Bystrzycą znaleziono ciało mężczyzny.

Zgłoszenie dotyczące zaginięcia 67-latka ze Spiczyna wpłynęło do służb w środę. Mężczyzna tego dnia wyszedł z domu i przez dłuższy czas nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie wrócił do miejsca zamieszkania. Po raz ostatni widziany był właśnie na terenie swojej miejscowości. W akcję poszukiwawczą włączyli się policjanci i strażacy; zaangażowano także między innymi psy tropiące.

– Sprawdzaliśmy różne wątki w tej sprawie, nie wykluczając utonięcia mężczyzny. W działaniach poszukiwawczych wykorzystywany był śmigłowiec Bell-407, wyposażony w głowicę optoelektroniczną z systemem podczerwieni z Komendy Głównej Policji, łodzie poszukiwawcze oraz bezzałogowe statki powietrzne – informuje mł. asp. Izabela Zięba z łęczyńskiej policji.

Wielka bomba i wielka ewakuacja w Lublinie.

Niestety, prowadzona akcja poszukiwawcza zakończyła się tragicznie. W piątkowe (11 sierpnia) południe mundurowi ujawnili ciało mężczyzny. Zwłoki znajdowały się w betonowym, nieużywanym przepuście nad rzeką Bystrzycą, znajdującym się w odległości około kilometra od miejsca zamieszkania zaginionego. Podczas wstępnej identyfikacji potwierdzono, że jest to zaginiony 67-latek. Ciało mężczyzny decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych – dodaje Zięba.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

Zobacz także: Przy stacji kolejowej znaleziono niewybuch! [ZDJĘCIA] 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE