Lubelskie: Wyłudzali pieniądze podając się za funkcjonariuszy CBŚP

2022-07-01 15:01
Zatrzymani podawali się za funkcjonarjuszy CBŚP
Autor: fot. Policja Lubelska

Łukowscy policjanci zatrzymali trzech oszustów, mężczyźni podając się za funkcjonariuszy CBŚP i prokuratora zmanipulowali 76-latka, który przekazał im dużą sumę pieniędzy. Senior był przekonany, że pomaga im w śledztwie. Więcej informacji o tym przestępstwie znajdziecie w artykule.

Podawali się za funkcjonariuszy CBŚP i wyłudzali pieniądze

Jak poinformował w piątek aspirant sztabowy Marcin Józwik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie zgłoszenie o oszustwie, którego ofiarą padł 76 - letni mieszkaniec Łukowa, wpłynęło do komendy na początku czerwca.

"Z ustaleń policji wynikało, że mężczyzna został zmanipulowany przez fałszywych funkcjonariuszy CBŚP oraz fałszywego prokuratora i przekazał im swe oszczędności w wysokości 82 tysięcy złotych" - powiedział rzecznik.

W sprawie kryminalni z Łukowa i dochodzeniowcy z Radomia zatrzymali dwóch braci i ich kuzyna. 21, 29 i 38-latek usłyszeli zarzuty w Prokuraturze. Za oszustwo grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

"Apelujemy o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami podającymi się za funkcjonariuszy różnych służb lub proponującymi świadczenie usług finansowych lub bankowych. Policjanci nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych tajnych akcjach i nie proszą o branie w nich udziału osób postronnych" - podsumował Józwik.

W czwartek Sąd Rejonowy w Łukowie zastosował wobec jednego z zatrzymanych 21 - latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Strażnicy Ruchu Drogowego w Lublinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE