Lubelskie: Próbował ugasić pożar pola, ale zapaliło się na nim ubranie. 50-latek zmarł

i

Autor: Lubelska Policja

Lubelskie: Próbował ugasić pożar pola, ale zapaliło się na nim ubranie. 50-latek zmarł

2022-07-27 13:27

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło na polu uprawnym w miejscowości Zofijówka (pow. łukowski). Gaszący płonące zboże 50-latek doznał rozległych poparzeń. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować.

We wtorek po godzinie 12.00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o pożarze na polu uprawnym.

- Ze zgłoszenia wynikało, że ogień „zajął” rosnące tam zboże i składowane bele słomy. Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że na pole przyjechał zaprzęgiem konnym 50-latek wraz ze swoją matką. Razem oczekiwali na kombajn, którym miało być wykoszone ich zboże. W pewnym momencie kobieta zauważyła rozprzestrzeniający się po polu ogień – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej policji.

50-latek zaczął gasić płomienie, jednak w tym czasie ogień „zajął” też jego odzież.

Na pomoc przybiegli mieszkający w pobliżu sąsiedzi, kocami próbowali ugasić palące się na mężczyźnie ubranie. Wezwani na miejsce strażacy natychmiast przystąpili do akcji.

Okazało się, że 50-latek doznał rozległych poparzeń ciała i nieprzytomny został przetransportowany śmigłowcem do specjalistycznego szpitala. Niestety mimo udzielanej pomocy życia mężczyzny nie udało się uratować.

Lublin. Pożar na ul. Północnej

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają dlaczego doszło do tragicznego w skutkach pożaru.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE