Nowe nieoznakowane radiowozy

i

Autor: Policja Lubelska Nowe nieoznakowane radiowozy

Lubelskie: Nowe nieoznakowane radiowozy pojawią się na ulicach

2021-11-18 15:32

Rzecznik Prasowy KWP w Lublinie poinformował o kolejnych nowych radiowozach które trafiły do policjantów z lubelskiego garnizonu Policji. Samochody jakich marek i o jakich parametrach trafią już wkrótce na wojewódzkie drogi, dowiecie się z artykułu poniżej.

Nowe nieoznakowane radiowozy

Na ulice już wkrótce wyjedzie 13 nieoznakowanych radiowozów. Będą to auta Kia Cee'd o mocy 160 KM oraz hybrydowe BMW o łącznej mocy 296 KM. Jak informuje Policja Lubelska zakup popularnych „kijanek” współfinansowany był przez lokalne samorządy. Z kolei pozyskanie „beemek” było możliwe dzięki współfinansowaniu otrzymanemu od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Nieoznakowane radiowozy marki Kia Cee'd mają silniki o pojemności 1482 cm, mocy 160 KM, napęd na przednia oś oraz sześciobiegową manualną skrzynię biegów. Nowe auta już trafiły do poszczególnych komend: KWP Lublin - 1 szt., KMP Biała Podlaska – 2 szt., KMP Zamość – 2 szt., KPP Krasnystaw 2 - szt., KPP Lubartów 2 - szt., KPP Opole Lubelskie 1- szt., KPP Parczew 1 - szt., KPP Ryki – 1 szt., KPP Tomaszów Lubelski 1 - szt.

Samochody marki BMW 330 e xDrive z napędem hybrydowym wyposażone są w wideorejestrator. Silnik o pojemności 1998 cm, moc 183,5 KM oraz silnik elektryczny o mocy 113 KM, napęd na obie osie 4x4, skrzynia automatyczna ośmiobiegową. BMW trafiły do KMP w Zamościu oraz KPP w Tomaszowie Lubelskim.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Po pijanemu rozjechał bohaterskiego Kubę. W Szczecinie rozpoczął się proces Ukraińca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE