Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: fot. Policja

Lubelskie: Nietrzeźwy kierowca z narkotykami zatrzymany podczas rutynowej kontroli drogowej

2021-12-23 14:15

Kraśnicka prewencja zatrzymała podczas rutynowej kontroli drogowej kierowcę Audi. Okazało się, że mężczyzna, który kierował samochodem nie był trzeźwy, a co więcej zwykła kontrola drogowa zakończyła się serią przeszukań z udziałem kryminalnych. Co takiego znaleźli policjanci u dwóch mężczyzn z Kraśnika. Przeczytacie w artykule.

Nietrzeźwy kierowca przewoził narkotyki

Wieczorem patrol kraśnickiej prewencji zatrzymał osobowe Audi. Obserwując styl jazdy kierowcy policjanci mieli uzasadnione podejrzenia, że kierowca samochodu mógł być nietrzeźwy. Prowadzący samochód 27-latek z Kraśnika miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. W trakcie kontroli mundurowi znaleźli w różnych częściach pojazdu substancje przypominające narkotyki oraz wagę elektroniczną. Na miejsce wezwano kolejny patrol i kryminalnych. Czterech mężczyzn mogących mieć związek ze znaleziskiem zostało zatrzymanych, a policjanci kontynuowali przeszukania. Łącznie w zatrzymanym samochodzie i w miejscu zamieszkania mężczyzny zabezpieczono ponad 54 gramy amfetaminy oraz 25 gramów marihuany, oraz wagi elektroniczne. Szacuje się, że z posiadanej przez mężczyznę ilości narkotyków można by wytworzyć łącznie około 243 działek dilerskich.

Zarzuty w tej sprawie usłyszeli dwaj mieszkańcy Kraśnika w wieku 27 i 34 lat. Oprócz tego młodszy z nich odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a starszy dodatkowo za udzielanie środków odurzających. Młodszemu mężczyźnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie amfetaminy do 3 lat, stracił on również prawo jazdy. 34-latek usłyszał natomiast zarzut posiadania i udzielania innej osobie marihuany, za każde z przestępstw grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie obaj zostali objęci dozorem Policji.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE