Lubelskie: Kolejny patrol z dronem. Tym razem w powiecie świdnickim

2021-03-17 13:04
Drogówka patroluje z pomocą drona
Autor: lubelska policja Drogówka patroluje z pomocą drona

Czy drony wejdą do stałego wyposażenia patroli drogówki? Wszystko na to wskazuje. Tym razem dron pilotowany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie patrolował odcinek drogi krajowej nr 12 w powiecie świdnickim. Ilu kierowców dało się złapać?

Wiele wskazuje na to, że najlepszym przyjacielem policjanta z drogówki ma szanse stać się dron. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wraz ze świdnickimi funkcjonariuszami prowadzili działania na drodze krajowej numer 12 w Kolonii Siedliszczki i w Biskupicach.

Wystarczyło 1,5 h patrolowania z powietrza, żeby ujawnić dwa wykroczenia dotyczące wyprzedzania w miejscu niedozwolonym. Kierowcy, którzy najpewniej nie spodziewali się, że ich czyny oceniane są z góry, zostali ukarani mandatami karnymi.

To nie pierwsza akcja z wykorzystaniem drona (zobacz: Drogówka z dronem poluje na kierowców. Lepiej zdjąć nogę z gazu) i zapewne nie ostatnia, ponieważ skuteczność patroli z użyciem drona jest naprawdę wysoka.

Kierowcy jedźcie ostrożnie. Nigdy nie wiecie, kto akurat was obserwuje.

Raport z Anteny 17.03
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE