Policja

i

Autor: Materiały prasowe

Akcja „Znicz”

Lubelscy policjanci podsumowali akcję „Znicz”. Kilkadziesiąt wypadków na drogach w regionie

2023-11-06 9:37

Zakończyła się akcja Wszystkich Świętych. Minione 10 dni dla policjantów był to czas wytężonej pracy. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom i pieszym poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali także miejsca parkingowe. Jednak jak podsumowują te kilka ostatnich dni?

W tym roku policyjne działania trwały aż 10 dni, od 27 października do 5 listopada. W tych dniach służbę pełniło więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy.

Mundurowych nie zabrakło również na głównych ciągach komunikacyjnych Lubelszczyzny, szczególnie podczas wyjazdów na święta oraz powrotów. Policjanci sprawdzali między innymi prędkość kierujących, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, sposób przewożenia pasażerów, w tym dzieci.

Lubelskie. O krok od tragedii!

- W ciągu tych minionych 10 dni w województwie lubelskim doszło łącznie do 39 wypadków drogowych, w których 46 osób odniosło obrażenia. W tym czasie nie odnotowaliśmy żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym! W tych dniach doszło także 576 kolizji drogowych i zatrzymaliśmy 168 nietrzeźwych kierujących – podsumowuje podkom. Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

Zobacz także: Tysiące płomieni. Tak wygląda lubelski cmentarz po zmroku. Zobaczcie!