Legendy lubelskie. Te opowieści cię oczarują! [Część I]

2022-09-29 15:10

Skąd tak właściwie wzięła się nazwa „Lublin” i dlaczego w herbie miasta mamy koziołka? Jakie nieszczęśliwe miłości znalazły finał w naszych okolicach? Między innymi takich ciekawostek można dowiedzieć się z lubelskich legend!

Okazuje się, że Lublin na przestrzeni wieków zyskał wiele tajemnic. Opowieści o części z nich podawane były z pokolenia na pokolenie i tak stworzyły się miejskie legendy. Nasze miasto może pochwalić się aż 12 z nich! Najbardziej popularne to z pewnością „Kamień nieszczęścia” czy „Sąd diabelski”, o których słyszał chyba każdy lublinianin. Ale czy mówi Wam coś legenda o „Nieszczęsnej Rusałce” lub „Pięknej Złotniczance”? Nie? To zachęcamy do kliknięcia w naszą galerię i i zapoznania się z pierwszą częścią najciekawszych lubelskich legend!

Kolejna część miejskich opowieści, w tym m.in. ta o „Sądzie diabelskim” czy „Kamieniu nieszczęścia” oraz wiele innych pojawi się na naszym portalu już niebawem!

Artykuł powstał w oparciu o materiały zawarte na stronie lublin.eu/turystyka/poznaj-lublin/legendy-lubelskie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE