Kultowy Maliniak stanie na bialskim placu Wolności. Ale najpierw trzeba zebrać pieniądze

i

Autor: Screen YouTube Roman Maliniak

Kultowy Maliniak stanie na bialskim placu Wolności. Ale najpierw trzeba zebrać pieniądze

2023-03-15 14:15

Roman Kłosowski w pamięci wielu osób zapisał się jako Roman Maliniak z „Czterdziestolatka”. Stowarzyszenie Koło Bialczan chce, żeby zapisał się również jako bialczanin i szykuje mu pomnik. Choć jest już projekt i wykonawca, nadal nie ma pieniędzy.

Kłosowski urodził się w Białej Podlaskiej w 1929 r. i mieszkał tam przez kilkanaście lat, zanim przeprowadził się do Warszawy. Z rodzinnym miastem jednak utrzymywał jednak „serdeczne kontakty”, jak zapewnia Stowarzyszenie, a przy ul. Garncarskiej nadal stoi dom, w którym dorastał.

Starania o wybudowanie pomnika na placu Wolności Koło podjęło w 2021 r. Jako wykonawcę wybrano rzeźbiarza prof. Grzegorza Maślewskiego, również związanego z Białą, a obecnie pracującego w Toruniu.

Jest autorem znakomicie przyjętego przez bialczan i turystów, pomnika ławeczki Józefa Ignacego Kraszewskiego – mówi Krystyna Nowicka, prezeska stowarzyszenia, Dziennikowi Wschodniemu.

Jeszcze w tym miesiącu Koło powinno wpłacić połowę honorarium, żeby podpisać umowę z autorem. Odsłonięcie natomiast jest zaplanowane na wrzesień.

Wpłat można dokonywać, wpłacając na nr konta: 19 8025 00070023 7611 2000 0030. Można też wrzucić pieniądze do przeznaczonej na ten cel skarbonki w sali obsługi urzędu miasta.

W Lublinie stanął pierwszy kwiatomat. „Kwiatowe pogotowie alarmowe” – oceniają przechodnie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE