KUL rozbuduje przychodnię. Najpierw jednak remont gmachu głównego

i

Autor: OM

KUL rozbuduje przychodnię. Najpierw jednak remont gmachu głównego

2023-02-07 15:33

Katolicki Uniwersytet Lubelski chce rozbudować swoją akademicką przychodnię. Na razie jest to plan na bliżej nieokreśloną przyszłość. Najpierw bowiem uczelnia wyremontuje swój gmach główny.

- Gmach główny wymaga poważnego remontu związanego ze zmianami instalacji i planowane było to już od wielu lat. Czas właśnie tego remontu dokonać - mówi Robert Szwed, rzecznik prasowy KUL. - Wizualne rzeczy raczej nie będą się zmieniały. Chodzi o to, co się zmieni wewnątrz tego budynku. Będzie to dostosowanie go do potrzeb, nowe oświetlenie, być może nowe rozwiązania instalacji elektrycznych, nowe okablowanie, a więc nowe systemy przesyłu informacji i danych. Będzie spełniał wymogi związane z oszczędnościami.

Przychodnia akademicka natomiast będzie się rozwijać. Uczelnia w przyszłości chce przebudować część pomieszczeń w Centrum Transferu Wiedzy. Ten plan jednak musi poczekać.

- W tej chwili nie planujemy poszerzyć przychodni. Być może takie plany się pojawią za kilka lat. Taki pomysł jest, istnieje w głowach decydentów, a więc zapewne w ciągu kilku lat taki projekt się ziści i być może pojawią się jakieś nowe usługi, które poza tymi, które są realizowane w przychodni, również w nowej części, w CTW, będą realizowane - dodaje rzecznik prasowy KUL.

Centrum Transferu Wiedzy zostało oddane do użytku osiem lat temu. Już na etapie planowania budynku część pomieszczeń na parterze obiektu było tworzonych z myślą przeznaczenia ich pod działalność przychodni zdrowia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE