Koronawirus w województwie lubelskim. Ile zakażeń dziś?

i

Autor: Pixabay Koronawirus w województwie lubelskim. Ile zakażeń dziś?

Koronawirus w województwie lubelskim. Dziś rekordowo wysoka liczba zakażeń w Polsce [Raport 24.03]

2021-03-24 11:57

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w ciągu ostatniej doby w Polsce potwierdzono 29 978 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, a z powodu COVID-19 zmarło łącznie 575 osób. Tak źle nie było nawet w czasie jesiennego piku zakażeń. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas całkowity lockdown. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. Jak wygląda sytuacja w województwie lubelskim? Sprawdź.

W województwie lubelskim w ciągu ostatniej doby przybyło 977 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Odnotowano 34 zgony. Obecnie znajdujemy się na 12 miejscu, jeśli chodzi o liczbę zachorowań w poszczególnych województwach. Mniej zakażeń niż u nas odnotowano w województwach lubuskim, świętokrzyskim, podlaskim i opolskim.

Ogółem w ciągu doby w Polsce wykryto 29 978 zakażeń oraz odnotowano 575 zgonów. Najgorzej sytuacja wygląda w województwach: śląskim (4605), mazowieckim (4308), oraz wielkopolskim (3188).

Przypominamy też, że od soboty 20 marca w całej Polsce obowiązują dodatkowe obostrzenia związane z pandemią. Szczegóły w linku poniżej.

Wszystko wskazuje na to, że w czwartek (25.03) wprowadzone zostaną dodatkowe obostrzenia, które będą obowiązywały również w czasie Wielkanocy. Mówił o tym m.in. Minister Michał Dworczyk, minister zdrowia Adam Niedzielski czy premier Mateusz Morawiecki.

- Wiele wskazuje na to, że takie dodatkowe obostrzenia będą niezbędne. Widzimy, co dzieje się u naszych sąsiadów, którzy przedłużają lockdown, którzy wzmacniają przepisy ograniczające transmisję wirusa. U nas niestety też trend jest cały czas wzrostowy, nie możemy pozostawać obojętni wobec tej sytuacji i będziemy musieli podejmować decyzje, które jutro będą zakomunikowane - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

- Jeśli już podejmiemy decyzje, to będziemy chcieli jak najszybciej wdrożyć je w życie. Jeśli będzie jakaś komunikacja, to trzeba się liczyć, żeby od soboty - żeby jak najszybciej wdrożyć je w życie –  mówił w porannej rozmowie z Wirtualną Polską minister Adam Niedzielski.

Rocznica COVID-19. Co zapamiętali mieszkańcy Lublina?