Kolorowy pokój dla pacjenta z dzieckiem. Szpital przy Jaczewskiego otworzył „baby changing station”

2023-01-24 12:56
Kącik dla rodzica z dzieckiem
Autor: MK, zdj. Zespół ds. Komunikacji SPSK4 Pokój dla pacjenta z dzieckiem w SPSK4 w Lublinie

Duży, wygodny fotel, obok przewijak i umywalka z szafką. Od niedawna z takich warunków korzystać mogą czekający na wizytę pacjenci z dziećmi Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.

Specjalny pokój dla matek, ale i ojców dostępny jest na parterze budynku Poradni Specjalistycznych przy Jaczewskiego 8.

Rodzice mogą z niego korzystać w czasie oczekiwania na wizytę do lekarza rodzinnego czy specjalisty. – Mogą z niego skorzystać zarówno mamy karmiące, jak i ojcowie, którzy chcą przewinąć dziecko w komfortowych warunkach – mówi nam Alina Pospischil, rzeczniczka SPSK4.

Pomieszczenie znajdziemy na końcu korytarza, naprzeciw wejścia do budynku. Pokój został wyposażony w niezbędne akcesoria, dzięki którym każdy rodzic korzystający z usług lekarza rodzinnego lub specjalisty, będzie miał możliwość nakarmić czy przewinąć dziecko w spokoju i ciszy.

W pokoju jest duży, wygodny fotel, obok przewijak i umywalka z szafką. Kolorytu dodaje umieszczony na ścianie rysunek z mapą świata i zwierząt występujących na poszczególnych kontynentach – dodaje Pospischil.

Kącik przygotowano dzięki grantowi "Dostępność Plus w POZ SPSK Nr 4 w Lublinie".

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE