Kolejna odsłona Otylia Swim Tour! Trenerzy Fundacji Otylii Jędrzejczak przeszkolą młodych adeptów pływania

2022-05-04 12:20

Blisko stu młodych adeptów pływania weźmie udział w drugiej odsłonie tegorocznej edycji akcji „Otylia Swim Tour”. Otylia Jędrzejczak wraz ze sztabem swojej fundacji będzie szkolić młodych pasjonatów pływania w niedzielę w Lubartowie koło Lublina.

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych w całym kraju. W każdym spotkaniu udział biorą młodzi adepci pływania, którzy potrafią przemieszczać się w wodzie przynajmniej dwoma stylami pływackimi – grzbietowym i dowolnym. Warsztaty są skierowane także do ich rodziców i opiekunów, a każdorazowo odbywają się warsztaty z psychologiem i dietetykiem.

– Sztab trenerski fundacji tworzą wybitni sportowcy i trenerzy, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Jestem dumna, że fundacja może zaproponować dzieciom zajęcia z tak wykwalifikowanym zespołem. I nie tylko dzieciom, bo przecież Otylia Swim Tour to projekt skierowany również do rodziców i opiekunów, dla których przygotowujemy wykłady psychologa sportowego i dietetyka – dodaje najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania.

Uczestnicy zajęć ćwiczą nie tylko z trenerami pływania, ale również mają zajęcia z grupą trenerów przygotowania fizycznego. – To bardzo ważne, by młody pływak miał odpowiednie przygotowanie. Mamy dla nich przygotowane ciekawe zajęcia, które na pewno im się spodobają – mówi Klaudia Koźbiał, znana krakowska trenerka personalna, współpracująca z Fundacją Otylii Jędrzejczak. Uczestnicy otrzymają także pakiety startowe ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. HMS, City Motors Gdańsk i firmę Dawid Gwóźdź Heavy Equipment.

Projekt Otylia Swim Tour finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerem niedzielnych zajęć dla młodych adeptów pływania jest miasto Lubartów.

Niecodzienny widok w Świnoujściu. Foka wygrzewała się na nabrzeżu

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE