Kioski zdrowia NFZ coraz bardziej popularne

i

Autor: NFZ

Zdrowie i profilaktyka

Kioski zdrowia coraz bardziej popularne. Zamiast gazety dostaniesz darmowe badania

2023-09-22 12:11

Nie kupisz tam gazety ani biletu, ale zrobisz badania. Mowa o profilaktycznych kioskach Narodowego Funduszu Zdrowia. Punkty są coraz bardziej popularne. Tylko w tym roku skorzystało z nich prawie 18 tys. Polaków.

W kioskach można za darmo sprawdzić podstawowe pomiary medyczne: wzrost, masę ciała, indeks BMI, skład ciała oraz ciśnienie tętnicze krwi.

Już na wstępnym etapie pozwalają ocenić ryzyko najbardziej niebezpiecznych chorób cywilizacyjnych – mówi Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego oddziału NFZ.

Wizyta w kiosku jest łatwa i szybka. – Trwa zaledwie kilkanaście minut. Nie wymaga przygotowania. Wystarczy kierować się instrukcją i wskazówkami, które są wyświetlane na monitorze – podkreśla Paweł Piróg, dyrektor lubelskiego NFZ.

Co więcej, wyniki drukowane są na miejscu i można je omówić z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia.

Wskaże on, jakie są normy poszczególnych pomiarów, udzieli informacji o programach profilaktycznych, doradzi, co warto zmienić w naszym życiu oraz przedstawi przykładowe plany żywieniowe na Portalu Diety NFZ. W przypadku gdy parametry okażą się złe, występuje duża nadwaga, czy wysokie ciśnienie tętnicze, doradca wskaże dalszą ścieżkę postępowania – dodaje dyrektor.

Kioski działają od listopada 2021 roku. Mogą z nich skorzystać także osoby starsze i z niepełnosprawnościami.

Ostrygi na lubelskim Rynku, czyli Europejski Festiwal Smaku zaprasza do Lublina

W tym roku z oferty skorzystało 17,5 tysiąca klientów NFZ w całej Polsce, a kiosk na Lubelszczyźnie odwiedziło ponad 2 tys. osób.

W województwie lubelskim punkty dostępne są w Sali Obsługi Klientów przy ulicy Nadstawnej 2-4 w Lublinie, od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 16.00.

Aby skorzystać z usług doradcy ds. profilaktyki i promocji zdrowia oraz z pomiarów w kiosku profilaktycznym, wystarczy zapisać się przez stronę internetową NFZ lub zadzwonić pod bezpłatny i całodobowy numer 800 190 590.

Tak na starych zdjęciach wyglądał targ na Świętoduskiej w Lublinie. Musicie to zobaczyć!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE