Kazimierz Dolny szykuje nową imprezę

i

Autor: PW archiwum

FESTIWALE

Kazimierz Dolny szykuje nową imprezę. Przed nami Kazimierski Festiwal Wina

2023-03-21 9:36

Kazimierski Festiwal Wina już w te wakacje dołączy do kalendarza wydarzeń kulturalnych w Kazimierzu Dolnym. Podczas imprezy będzie można skosztować win zarówno z lokalnych winnic, jak i z całej Polski. Ale na tym nie koniec!

Kazimierz Dolny od lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w województwie lubelskim. Miasteczko nad Wisłą przyciąga ich przede wszystkim swoimi walorami krajobrazowymi i architektonicznymi. Ważną częścią kazimierskiego życia są także wydarzenia kulturalne. W tym roku do tutejszego kalendarza imprez dołączy coś nowego. W mieście trwają prace nad przygotowaniem pierwszego Kazimierskiego Festiwalu Wina.

„Jednym z głównych naszych celów i priorytetów jest dbanie o rozwój Kazimierza, dostrzeganie i odpowiednie wydobycie jego potencjału. W ostatnich latach okolice Kazimierza Dolnego zaczęły porastać winoroślą. Promowanie Gminy Kazimierz Dolny jako lubelskiego zagłębia winiarskiego otwiera przed nami nowe możliwości rozwoju turystycznego, skupionego nie tylko na Rynku, ale również na przepięknych okolicach Kazimierza. Powołujemy więc do życia Kazimierski Festiwal Wina, gdyż mamy wizję, cel i ambicje, by wprowadzić Kazimierz Dolny do ligi najlepszych miejsc związanych z enoturystyką w Polsce. Tworzymy Festiwal ze szczególną atencją dla aspektu łączenia wina z jedzeniem, sztuką, muzyką i rzemiosłem, czerpiemy z lokalnych zasobów tak, by wspierać zarówno przedsiębiorców, jak i małe domowe manufaktury, rękodzielników i rzemieślników” – wyjaśnił na swoim facebookowym fanpage’u Artur Pomianowski, burmistrz Kazimierza Dolnego.

Kazimierski Festiwal Wina – co będzie się działo?

Według założeń, nowe wydarzenie ma łączyć w sobie wino razem z kulturą, sztuką, muzyką, lokalnymi smakami oraz walorami turystycznymi miasta. Oznacza to, że w trakcie festiwalu będzie można nie tylko odwiedzić lokalne winnice, ale także spróbować ogólnopolskich win i przekąsić regionalne potrawy. Będzie to także okazja do wzięcia udziału w warsztatach winiarskich i artystycznych. Nie zabraknie również koncertów, wernisaży i ciekawych wystaw.

Kazimierski Festiwal Wina. Kiedy i gdzie?

Pierwsza edycja Kazimierskiego Festiwalu Wina potrwa trzy dni i będzie obejmowała rynek miasta, brzeg Wisły, wąwozy, zamek oraz pobliskie winnice. Impreza odbędzie się 21-23 lipca br. w Kazimierzu Dolnym.

O szczegółach programu będziemy jeszcze informować.

Zobacz także: Targ Eco-Gala. Mamy zdjęcia!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE